Хакери намагались атакувати і сайт Нацбанку
У ніч з 13 на 14 січня під час масштабної хакерської атаки на низку урядових сайтів зафіксовали й спроби зламати й офіційний сайт Нацбанку. Але атаки вдалося відбити.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Зазначають, що упродовж останніх днів на інформаційні мережі Національного банку здійснювалися зовнішні хакерські атаки з різних країн світу, але інформаційні системи регулятора працюють у штатному режимі.
«У ніч з 13 на 14 січня під час глобальної атаки на урядові вебресурси зафіксовано спроби атакувати й офіційний сайт Нацбанку, які вдалося нейтралізувати. Усі інформаційні системи Національного банку працювали і продовжують працювати в штатному режимі. У тому числі система електронних платежів, якою користуються банки, офіційний сайт та внутрішня комп’ютерна мережа НБУ», – йдеться у повідомленні.
Зазначають, що захист Національного банку та банківської інфраструктури від шахрайських дій в кіберпросторі організовано належним чином: із застосуванням новітніх технологій кіберзахисту, ефективним використанням комплексів та систем захисту, а також механізмів обміну інформацією про кібератаки та кіберінциденти між центром кіберзахисту Національного банку, іншими державними органами, банками, фінансовими установами тощо.
Також Національний банк закликає банки та інших учасників фінансового сектору посилити заходи безпеки для протидії можливим кібератакам.
Як повідомив заступник голови Держспецзв’язку з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктор Жора, з 13 на 14 січня загалом кібератаки зазнали 70 сайтів центральних та місцевих органи виконавчої влади, пише «Укрінформ».
Нагадаємо, що Служба безпеки України розпочала розслідування масштабної хакерської атаки на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інших, яка сталася в ніч із 13-го на 14-те січня. Зазначають, що зміст сайтів хакери не змінили, витоку персональних даних не відбулося, сайти працюють в штатному режимі.
Також за результатами дослідження, перші дані дають підстави вважати, що атака була здійснена Російською Федерацією.
Наразі держспецзв’язок спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирають цифрові докази та займаються розслідуванням інциденту.