Maximenu CK UKR

Выбор языка сайта

ЦТОІС

Центр технічного обслуговування інформаційних систем є структурним підрозділом Сумського державного університету (далі - СумДУ) та проводить свою діяльність відповідно до чинної загальнодержавної та внутрішньо-університетської нормативної бази.

Мета та завдання центру:
Проектування, побудова, введення в експлуатацію, модернізація, технічне обслуговування та підтримка, розвиток єдиної інформаційної телекомунікаційної системи
Технічне обслуговування, установка, адміністрування та системне супроводження серверів мережі
Створення та впровадження комплексної системи захисту інформації телекомунікаційної мережі СумДУ
Надання консультацій, проведення навчальних семінарів, вебінарів в сфері захисту інформації в телекомунікаційних мережах
Обслуговування, ремонт, налагодження комп'ютерної техніки, периферійного обладнання та устаткування (ксерокси, сканери, принтери і т.п.).
Наказ про створення ЦТОІС


Керівництво діяльністю центра здійснює начальник ЦТОІС Дєдков А.Л.

Це важливо знати

Україна лідирує за кількістю шкідливих сайтів
Кожен 16-й сайт містить небезпечне програмне забезпечення, а кожний 70-й ресурс – шахрайський
Кількість заражених комп'ютерів в результаті автоматичної установки шкідливого ПЗ разом з іншими програмами та файлами, скачанными з інтернету, зросла в три рази за останній квартал 2013 року. Про це свідчать дані звіту Microsoft Security Intelligence Report, в якому проаналізовано уразливості і загрози за інформацією з більш мільярда систем і популярних сервісів по всьому світу.
При цьому Україна очолила антирейтинг країн, в яких налічується найбільша кількість сайтів, що містять шкідливі програми.

Дослідження також зафіксувало зростання кількості заражень програмами-вимагачами, наприклад, поширення вірусу Reveton зросла на 45% за півроку. В IV кварталі 2013 р. комп'ютери майже 14% українських користувачів були атаковані такими програмами, найчастіше типами Obfuscator (8,03%), Brantall (4,14%) і Deminnix (1,77%).
"Після установки програми-викрадачі можуть блокувати роботу системи або браузера, зашифровувати робочі файли на комп'ютері, роблячи їх недоступними користувачеві. При цьому зловмисник вимагає відправити платне SMS або поповнити будь-який рахунок в замін на пароль для розшифровки файлів. Деякі користувачі в страху втратити особисту інформацію і файли перераховують кошти і, звичайно ж, залишаються обмануті", – поясняетАлександр Урденко, директор департаменту досліджень комп'ютерної техніки, програмних продуктів і телекомунікаційних систем ТОВ "Нотінгем".

Дослідження виявило, що кожен 16-й сайт в Україні містить шкідливе ПО, яким потенційно може бути заражений комп'ютер користувача. Так, на 1000 хостів доводиться 59,2 заражених сайтів. Це найвищий показник у світі, для порівняння, у всій мережі інтернет у середньому заражений приблизно кожен 54-й ресурс.
З усіх проаналізованих у звіті країн в Україні також виявлена найвища концентрація фішингових сайтів – кожний 70-й ресурс є шахрайським.
Згідно з дослідженням, більш ніж кожен двохсотий сайт в Україні містить експлойти, які аналізують уразливості в системі і можуть ініціювати завантаження небажаних файлів на комп'ютер користувача без його відома.
"Користувачі менш серйозно підходять до питань захисту своїх комп'ютерів, тому за статистикою стикаються з шкідливим ПЗ в два рази частіше, ніж компанії, – коментує Юрій Омельченко, директор департаменту із захисту інтелектуальної власності компанії "Майкрософт Україна". – З 2010 по 2013 рік кількість вразливостей в продуктах Microsoft знизилося на 70%, що ускладнює і здорожує роботу кіберзлочинців. Сьогодні до своєї безпеки в мережі потрібно ставитися не менш відповідально, ніж в офлайні, адже зловмисники активно користуються будь-якою можливістю, щоб заробити. Зараження комп'ютера все частіше відбуваються без відома користувача, тому, щоб убезпечити себе необхідно використовувати технічні засоби захисту – ліцензійне ПЗ і антивірус, а також довіряти тільки надійним виробникам і джерел контенту, регулярно проводити резервне копіювання файлів".
 

Незважаючи на зменшення кількості спаму завдяки закриття кількох великих спам-мереж за останні роки, спамом, залишається 75% отриманих листів. Кіберзлочинці продовжують використовувати електронну пошту для отримання вигоди з усіх заблокованих листів 25% були відправлені з метою фішингу, шахрайства або зараження комп'ютера користувача.
Також слід зазначити, що серед користувачів операційної системи Microsoft, майже кожен четвертий комп'ютер на Windows XP станом на кінець 2013 року був заражений шкідливим ПЗ. Після закінчення технічної підтримки цієї версії ОС 8 квітня 2014 р. експерти очікують зростання цієї цифри.