Maximenu CK UKR

Выбор языка сайта

ЦТОІС

Центр технічного обслуговування інформаційних систем є структурним підрозділом Сумського державного університету (далі - СумДУ) та проводить свою діяльність відповідно до чинної загальнодержавної та внутрішньо-університетської нормативної бази.

Мета та завдання центру:
Проектування, побудова, введення в експлуатацію, модернізація, технічне обслуговування та підтримка, розвиток єдиної інформаційної телекомунікаційної системи
Технічне обслуговування, установка, адміністрування та системне супроводження серверів мережі
Створення та впровадження комплексної системи захисту інформації телекомунікаційної мережі СумДУ
Надання консультацій, проведення навчальних семінарів, вебінарів в сфері захисту інформації в телекомунікаційних мережах
Обслуговування, ремонт, налагодження комп'ютерної техніки, периферійного обладнання та устаткування (ксерокси, сканери, принтери і т.п.).

Керівництво діяльністю центра здійснює начальник ЦТОІС Дєдков А.Л.

Це важливо знати

Україна лідирує за кількістю шкідливих сайтів
Кожен 16-й сайт містить небезпечне програмне забезпечення, а кожний 70-й ресурс – шахрайський
Кількість заражених комп'ютерів в результаті автоматичної установки шкідливого ПЗ разом з іншими програмами та файлами, скачанными з інтернету, зросла в три рази за останній квартал 2013 року. Про це свідчать дані звіту Microsoft Security Intelligence Report, в якому проаналізовано уразливості і загрози за інформацією з більш мільярда систем і популярних сервісів по всьому світу.
При цьому Україна очолила антирейтинг країн, в яких налічується найбільша кількість сайтів, що містять шкідливі програми.

Дослідження також зафіксувало зростання кількості заражень програмами-вимагачами, наприклад, поширення вірусу Reveton зросла на 45% за півроку. В IV кварталі 2013 р. комп'ютери майже 14% українських користувачів були атаковані такими програмами, найчастіше типами Obfuscator (8,03%), Brantall (4,14%) і Deminnix (1,77%).
"Після установки програми-викрадачі можуть блокувати роботу системи або браузера, зашифровувати робочі файли на комп'ютері, роблячи їх недоступними користувачеві. При цьому зловмисник вимагає відправити платне SMS або поповнити будь-який рахунок в замін на пароль для розшифровки файлів. Деякі користувачі в страху втратити особисту інформацію і файли перераховують кошти і, звичайно ж, залишаються обмануті", – поясняетАлександр Урденко, директор департаменту досліджень комп'ютерної техніки, програмних продуктів і телекомунікаційних систем ТОВ "Нотінгем".

Дослідження виявило, що кожен 16-й сайт в Україні містить шкідливе ПО, яким потенційно може бути заражений комп'ютер користувача. Так, на 1000 хостів доводиться 59,2 заражених сайтів. Це найвищий показник у світі, для порівняння, у всій мережі інтернет у середньому заражений приблизно кожен 54-й ресурс.
З усіх проаналізованих у звіті країн в Україні також виявлена найвища концентрація фішингових сайтів – кожний 70-й ресурс є шахрайським.
Згідно з дослідженням, більш ніж кожен двохсотий сайт в Україні містить експлойти, які аналізують уразливості в системі і можуть ініціювати завантаження небажаних файлів на комп'ютер користувача без його відома.
"Користувачі менш серйозно підходять до питань захисту своїх комп'ютерів, тому за статистикою стикаються з шкідливим ПЗ в два рази частіше, ніж компанії, – коментує Юрій Омельченко, директор департаменту із захисту інтелектуальної власності компанії "Майкрософт Україна". – З 2010 по 2013 рік кількість вразливостей в продуктах Microsoft знизилося на 70%, що ускладнює і здорожує роботу кіберзлочинців. Сьогодні до своєї безпеки в мережі потрібно ставитися не менш відповідально, ніж в офлайні, адже зловмисники активно користуються будь-якою можливістю, щоб заробити. Зараження комп'ютера все частіше відбуваються без відома користувача, тому, щоб убезпечити себе необхідно використовувати технічні засоби захисту – ліцензійне ПЗ і антивірус, а також довіряти тільки надійним виробникам і джерел контенту, регулярно проводити резервне копіювання файлів".
 

Незважаючи на зменшення кількості спаму завдяки закриття кількох великих спам-мереж за останні роки, спамом, залишається 75% отриманих листів. Кіберзлочинці продовжують використовувати електронну пошту для отримання вигоди з усіх заблокованих листів 25% були відправлені з метою фішингу, шахрайства або зараження комп'ютера користувача.
Також слід зазначити, що серед користувачів операційної системи Microsoft, майже кожен четвертий комп'ютер на Windows XP станом на кінець 2013 року був заражений шкідливим ПЗ. Після закінчення технічної підтримки цієї версії ОС 8 квітня 2014 р. експерти очікують зростання цієї цифри.

Музей комп’ютерної техніки СумДУ

Історія розвитку комп’ютерної техніки налічує багато сторінок. Сумський державний університет не лише впроваджує найсучасніші ІТ-технології, а й дбає про збереження старих технічних пристроїв, які відійшли у минуле, але не втратили історичну цінність.

Музей комп’ютерної техніки, що діє на базі СумДУ, налічує близько 200 експонатів. Серед них – електронні обчислювальні машини та серверні системи, мережеве обладнання, калькулятори різних поколінь, графічні системи, накопичувачі на магнітній стрічці, блоки пам’яті на феритових кільцях, перфоратори тощо.

Найстаріший пристрій, представлений у музеї, – арифмометр «Фелікс» 1950-х років випуску. Особливо привертає увагу ЄС ЕОМ. Її аналоги обслуговували літні Олімпійські ігри у Москві 1980 року та застосовувалися на всіх радянських виробництвах. Відвідувачі із захопленням оглядають пристрої перших в університеті електронно-обчислювальних машини «Наірі» та «Промінь», персональні комп’ютери типу «Іскра-1030» та «Істра», раритетні «Миші» та дискети, проекційні системи та інше.

На стінах музею розміщено інформаційні дошки з історією розвитку комп’ютерної техніки, портретами та біографіями видатних вчених, етапами становлення розвитку інформаційно-телекомунікаційної системи СумДУ.

Ідея створення музею виникла у 2003 році з моменту об’єднання ІТ-лабораторій СумДУ у центр комп’ютерних технологій.

Музей знаходиться у аудиторії Ц-231.

З питань організації екскурсій звертатись до начальника ЦКТ А.Г.Півень ( Ц150, т.р. 687-808, т.м. 0996199615, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. )

ОСТАННІ НОВИНИ ЦТОІС

серпня 26, 2016
Пасха
8

Зміна адреси дирекції медичного інституту

Адреса дирекції медичного інституту була змінена з вул.Санаторна,31 на вул.Санаторна,1 у зв`язку з переїздом.
серпня 25, 2016
Пасха
12

Вітаємо з днем народження Linux

Linux – поняття загальне, оскільки під цією назвою об'єднано безліч операційних систем з категорії Unix, пов'язаних однойменним ядром. Вони можуть перебувати як у відкритому, так і в закритому доступі, а поширюються, як правило, безкоштовно. Також…
серпня 25, 2016
Пасха
8

Вітаємо з днем народження Могильних Артема Ігоровича

Шановний Могильних Артем Ігорович вітаємо Вас з днем народження!!! Шановний Артеме Ігоровичу! Щиро вітаємо Вас із Днем народження! Нехай кожен новий день відкриває для Вас нові звершення і здобутки, а Ваш професійний шлях буде наповнений тільки злетами й…
серпня 24, 2016
Пасха
12

Вітаємо з днем незалежності України

Шановний колектив ЦТОІС та всі співвітчизники вітаю з днем незалежності України!! Перші кроки незалежності стали випробовуванням для всіх нас - тестуванням на зрілість, на терпіння, на толерантність, нарешті – на здоровий глузд. Нині уже ніхто не сумнівається…
серпня 24, 2016
Пасха
14

Вітаємо з днем народження Турову Марію Юріївну

Шановна Турова Марія Юріївна вітаємо Вас з днем народження!!! Сьогодні, 24 серпня, відзначає свій день народження чудова мудра жінка, надійна-доброзичлива подруга, досвідчений провідний фахівець − Турова Марія Юріївна.З нагоди світлого свята рідні та колектив…
серпня 21, 2016
Пасха
6

Вітаємо з днем народження Лук`янінкова Євгена Андрійовича

Шановний Лук`янінков Євген Андрійович вітаємо Вас з днем народження!!! Щиро вітаємо вас із нагоди дня народження! Сердечно бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпної енергії та наснаги, родинного затишку, благополуччя і добра. Нехай кожен ваш день буде…
серпня 20, 2016
Пасха
5

Вітаємо з днем народження Гапонова Максима Ігоровича

Шановний Максим Ігорович вітаємо Вас з днем народження!!! Весь колектив «ЦТОІС» щиро вітає Максима. Прийміть найщиріші вітання з Днем народження від співробітників "ЦТОІС"!Від усієї душі хочемо побажати, щоб новий рік Вашого життя став одним з найсвітліших і…
серпня 15, 2016
Пасха
12

З 15 серпня виконуючий обов`язки начальника ЦТОІС - Дмітрієв Деніс Володимирович

У зв`язку з відпусткою Дєдкова Андрія Леонідовича, тимчасово начальником ЦТОІС обрано Дмітрієва Деніса Володимировича, шановні працівники СумДУ для вирішення питань звертайтесь за службовим телефоном 687868, або звернувшись у кабінет Ц144 (корпус "Ц" перший…