Центр технічного обслуговування інформаційних систем (ЦТТКЗ)
Відвідати сайт
Напрямки діяльності:
1. Забезпечення безперебійної і якісної роботи інформаційно-телекомунікаційних систем університету.
2. Адміністрування інформаційних ресурсів підрозділів, серверів та поштової системи СумДУ, доступу до глобальної комп’ютерної мережі та каналів зв’язку.
3. Підтримка, розвиток та адміністрування доменів ssu.sumdu.edu.ua; academy.sumy.ua з розмежуванням прав доступу до інформаційних ресурсів доменів служби Active Directory.
4. Захист АС та WEB систем СумДУ.
5. Обслуговування систем відеоспостереження; внутрішнього теле- радіомовлення; охоронної сигналізації; телефонної мережі та АТС.
6. Ремонт та модернізація комп’ютерної та периферійної техніки.
7. Супровід конференцій, презентацій тощо.
8. Робота пункту заправки, ремонту та регенерації картриджів.
9. Робота з планування закупівель та перерозподілу комп’ютерної, телекомунікаційної техніки та мережевого обладнання.
10. Робота з проектування, монтажу та обслуговування мультимедійних аудиторій, студій звукозапису, відео-студій.
11. Супровід системного, офісного та прикладного програмного забезпечення, програмних комплексів по зберіганню та публікацій інформаційних ресурсів підрозділів СумДУ.
12. Надання консультативної допомоги користувачам з питань, що виникають під час експлуатації інформаційних ресурсів у локальній мережі та Інтернет. Проведення інструктажів при введені в експлуатацію нової комп’ютерної, телекомунікаційної та периферійної техніки.
В 2016 році було проведено роботи з розширення каналу доступу до всесвітньої мережі передачі даних Інтернет СумДУ:
– Базовий ВНЗ з 300 Мбіт/с до 500 Мбіт/с з окремим резервним каналом 150 Мбіт/с. Максимальна пропускна здатність каналу 650 Мбіт/с.
– Площадка «УАБС» 250 Мбіт/с основний канал та 250 Мбіт/с окремий резервний канал. Максимальна пропускна здатність каналу 500 Мбіт/с.
Проведено проектування та монтаж мультимедійних аудиторій в кількості 22 одиниця.
Проведено демонтаж/монтаж комунікаційних шаф Головного корпусу (10,9,7,4 поверхи), змонтовано 1 новий комунікаційний центр університетської
22
клініки, що надало можливість ввести в дію 1 мультимедійну аудиторію та підключити 15 користувачів медичного інституту і ввести в учбовий процес 3 бездротових точки доступу.
У зв’язку з реорганізацією СумДУ та УАБС було проведено роботу щодо організації оптичної виділеної лінії для з’їдання двох інформаційно-телекомунікаційних систем СумДУ та ННІ БТ «УАБС». Проведено роботи по встановленню та налагодженню відповідного активного обладнання.
За допомогою ПАТ «Укртелеком» проведено роботи з організації виділених ліній до віддалених структурних підрозділів ШІ (м. Шостка) та КІ (м. Конотоп) для подальшої інтеграції телекомунікаційних систем за технологією 2L VPN, до мережі СумДУ. Зараз ведуться роботи з їх введення в експлуатацію та налагодження активного обладнання.
Змонтовано та введено в дію 5 нових комп’ютерних класів, у тому числі площадка «УАБС» – 3 од.
На базі інформаційно-пошукової система «УФД/Бібліотека» сумісно з фахівцями бібліотеки СумДУ було розроблено проект та встановлено сенсорні монітори з web-додатоком в залах абонементу БІЦ СумДУ та медичного інституту.
Адміністрування серверів та поштової системи СумДУ.
Переведено та заведено нових користувачів поштової системи з використанням сервісів компанії Google загальною кількістю 1894 адреси (1138 – 2015р.), у тому числі віддалені структурні підрозділи Шостки, Конотопу та площадки «УАБС» 372 облікових запису.
Введено в дію 2 нових сервери системи АСУ та переведено в систему віртуалізації 1 сервер АСУ.
Підготовлено та введено 12 цифрових підписів співробітників університету.
Введено в дію автономну систему ІР адрес, що в подальшому дає можливість забезпечити резервування каналу доступу до мережі Інтернет та в разі зникнення головного каналу в автоматичному режимі здійснює переключення до резервного, у тому числі і на площадці «УАБС».
Підготовлено та суттево модернізовано і введено в дію 39 веб-хостінгів для структурних підрозділів унівесриетету.
Захист АС та web систем СумДУ.
Введено в дію комплексну систему захисту інформації в АС класу 3 з одержанням атестату відповідності від Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Створено комплекс засобів захисту інформації автоматизованої системи класу 1 кафедри військової підготовки СумДУ для обробки документів з грифом “для
23
службового користування”, створена супроводжуюча документація, виконано налагодження системи, проведений інструктаж по роботі користувачів в системі, оформлені всі необхідні документи для отримання сертифікації.
Забезпечено роботу комплексу засобів захисту інформації автоматизованої системи класу 1 режимно-мобілізаційного відділу для обробки інформації з грифом “таємно”, а саме виконано підключення та налагодження системи.
Встановлено власний сервер антивірусного захисту, який дає змогу спостерігати за станом комп’ютерів користувачів, виявляти атаки на них, віруси або шкідливі програми у реальному часі.
Реалізована система контролю мережевого апаратного та програмного забезпечення, що дає змогу в реальному часі переглядати стан мережевого обладнання та в найкоротший час реагувати на несправність, виявляти спроби несанкціонованого доступу до мережі СумДУ та блокувати їх.
Ремонт, модернізація, обслуговування комп’ютерного та телекомунікаційного обладнання.
Провівши аналіз робіт, котрі було виконано на протязі року групою з обслуговування комп’ютерної техніки, в порівнянні з минулим роком значно підвищився показник «викликів з обслуговування». Також більш ніж в 2 рази зросла кількість ремонтів комп’ютерної техніки, опосередковано це дає інформацію о «старінні» парку комп’ютерної техніки.
Також було проведено роботи з «переустановлення/встановлення операційних систем та програмного забезпечення на нові та існуючі КРМ університету – 520 од.
Обслуговування телефонної системи СумДУ, систем відеоспостереження, внутрішнього теле- радіомовлення та охоронної сигналізації
Для забезпечення підключення та надання цифрового зв’язку було проведено нову оптичну магістраль між ЕТ-Ц корпусами, що надасть доступ до 50 нових телефонних номерів. Також виконуються постійні роботи з обслуговування телефонної мережі та телефонного обладнання, ремонт телефонних апаратів та факсів, монтаж та прокладання нових телефонних ліній, проведення технічної експертизи та складання відповідних актів щодо списання обладнання.
Ремонт пульту охоронної сигналізації – 14 шт.
Відновлення охоронної сигналізації після ремонту аудиторій – 67 шт.
Нових підключень до охоронної сигналізації – 9 шт.
Виготовлено нових годинників – 11 шт.
Встановлено відеокамер – 12 шт.
Відремонтовано одиниць техніки – 23 шт.
Підключено TV до кабельної мережі – 5 шт.
Робота за планування закупівель та перерозподілу комп’ютерної, телекомунікаційної, та периферійної техніки
Підготовлено технічну документацію для проведення 5 тендерних процедур на закупівлю комп’ютерної, телекомунікаційної, мультимедійної, звукової техніки та обладнання для видавництва СумДУ.
Організовано закупівлю комплектуючих до комп’ютерної, телекомунікаційної, периферійної та іншої техніки для забезпечення робіт з проведення ремонтів та модернізації телекомунікаційної, комп’ютерної та периферійної техніки базового ВНЗ та площадки «УАБС».
Модернізовано та розподілено 186 одиниць комп’ютерної техніки (у тому числі 110 по площадці «УАБС»).
Видано в підрозділи 144 од. комп’ютерного обладнання, 15 БФП, 22 проектори та 5 телевізорів.
Підготовлено документи, щодо списання комп’ютерного, телекомунікаційного, мультимедійного та лабораторного обладнання – 211од., у тому числі: 40 комп’ютерів, 16 од. лабораторного обладнання.
Робота відокремленого відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення за 2016 рік
Співробітниками підрозділу виконуються роботи з керування, адміністрування, технічного обслуговування комп’ютерної мережі на майданчиках розташованими за адресами: вул. Петропавлівська 57, 59, вул. Соборна 39, вул. Прокоф’єва 38/1, 38/2, 38-б, вул. Люблинська 10, 10-а, вул. Покровська 9/1.
Проводяться роботи з налагодження та програмування телекомунікаційного і мережевого устаткування у 11 комунікаційних центрах.
25
Впродовж 2016р. згідно з заявками та зверненнями викладачів виконані роботи щодо організації доступу студентів до мережі Інтернет та внутрішніх ресурсів згідно до плана занять – у 22-х комп’ютеризованих навчальних класах. Загальна кількість виконаних в системі керування заявками складає – 2075.
Проводятся постійні роботи з підтримки працездатності Web-серверів підрозділів, кафедр, технологічних серверів в глобальній мережі Internet – здійснюється внесення нової інформації на технологічні сервери підтримки інфраструктури та забезпечується постійне резервне копіювання даних.
Проводиться постійна робота з проведення консультацій з підрозділами, що використовують їх у своїй роботі, допомога особам що відповідають за внесення та контроль інформації на Web-сайтах.
Відновлена працездатність локальної мережі університетської клініки та введено в дію покриття WiFi.
Оновлена та введена в дію методика опрацювання заходів підтримки технічного стану комп’ютерного та офісного обладнання, відправлення його в ремонт, створення паспортів.